Spesiyal Çikolata

EL YAPIMI ÇİKOLATA NEDİR?

El yapımı çikolata özel çekirdeklerden elde edilmiş değerli malzemelerin birleşimi ile fermantasyon sonrası el işçiliği özelliğine kavuşmaktadır. Konçlama Ganaj kristalizasyonu, Özenle seçilmiş malzemelerin prosese uygun el yapımı birleşimi ile değer kazanır.

DİĞER ÇİKOLATALARDAN FARKI NEDİR?

Çikolata gelişen endüstri içersinde Teknolojik gelişimle ile bir çok modern İnovatif fikirleri ortaya çıkartıp bir çok gıdada keyif veren bir lezzet imkanı sunar. Diğer çikolatalardan farkı İşletmenin özenle seçilmiş malzeme ve teknikler ile farklı sunumlar hazırlama imkanı sunmasıdır.

El yapımı çikolata özel malzemelerden özenle yapılır. Kuruyemişler çeşni olarak kullanılan baharat ve gıdalar sürekli olarak fermantasyon geçirir, bu nedenle raf ömrü kısa olmalıdır. Taze, yumuşak keyifli lezzetlere ve tadımlara imkan sunar.

İYİ ÇİKOLATA NASIL OLUR?

  • İyi çikolata parlak olmalı, ağızda erimeli, tadımında pütürlük hissedilmemeli ve ele yapışmamalı.
  • Lezzeti değişken olmakla birlikte bitter çikolatada baskın bir kakao tadı, sütlü çikolata sütle kakaonun doğru harmanlanması, beyaz çikolatada ise süt tadının öne çıkması önemli. Ambalaj ürünün nefasetinin koruması ve yeme deneyimi açısından önemli bir unsur. Ambalaj ürünü çok iyi kapatmalı ve sarmalı, hava ve ışığa maruz kalmasını engellemeli. 
  • Çikolatada bulunan kakao yağı çok özel ve hassas kristal bir yapıya sahip, bu yüzden 18-22 C’de serin bir ortamda saklanmalı, buzdolabında muhafaza edilmemeli. Doğru çikolata, uzun süre aynı kalamaz. 
  • Her şeyden önce ısısı sürekli değişen ortamlarda üzerinde beyazlamalar görülür. Bu beyazlık, çikolatanın kakao yağı ile imal edildiğinin ve koruyucu madde, şeker veya başka yağ kullanılmadığının kanıtıdır. 
  • Doğru tüketim çikolatanın taze yenmesidir. Çikolata değişken ısı karşısında dayanıksız olmalıdır. Çikolatayı kırarak kalitesini çıkan sesten de anlayabilirsiniz. Bitter çikolatanın sesi oldukça sert, sütlü ve beyaz çikolatanın sesi ise daha az serttir. İyi bir çikolata kırıntı yapmadan net bir şekilde kırılır, ağızda yağ tadı bırakmaz. 
  • Eğer yağ tadı alıyorsanız içerisinde kakao yağına ilave olarak bitkisel yağ kullanılmış demektir.

El Yapımı spesiyal çikolatalarımız sipariş üzerine hazırlanmaktadır. Lütfen iletişime geçiniz

Şimdi Ara!