Ödeme ve Teslimat

Alışveriş tamam, sıra geldi ödemeye! Merak etmeyin, onun da kolayı var. Bizde ödeme seçeneği çok

– Kredi kartı

– Havale/EFT

Ödeme tamam, şimdide sıra teslimatta. Hafta içi saat 16:00 ‘a kadar verilen siparişler 2 iş gününde kargolanacak.

Haftasonu ve resmi tatillerde verilen siparişler bir sonraki iş günü kargo edilecektir.

Siparişleriniz ile ilgili tüm soru, sorun ve önerileriniz için numaralı telefonlarımızdan ve info@choccom.com e-mail adresinden destek ve bilgi talep edebilirsiniz.

Kargo Ücreti Hk.

Kargolarımız Türkiye’nin her iline gönderilmektedir. Kargo ücretleri, gönderilecek olan ürünün ambalaj ölçülerine ve ağırlığına göre farklılıklar göstermektedir. Çoğu ürünlerde kargo bedeli choccom.com tarafından karşılanmaktadır. Bununla ilgili alınacak ürünün ürün bilgileri kısmını okumanızı tavsiye ederiz. Bazı ürünlerimizde ise Kargo ücreti ödeme yükümlülüğü alıcıya aittir. choccom.com tarafından yapılan hatalı ürün gönderimlerin de kargo ücreti ödeme yükümlülüğü satıcıya aittir.

Siparişim ne zaman gönderilecek?

Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır.choccom.com sevkiyat birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren taahhüt edilen süre içerisinde ürünleriniz hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. Kargo firmalarından yaşanabilecek gecikme ve sorunlardan dolayı choccom.com firması sorumlu tutulamaz. Pazar günleri sevkiyat yapılmamaktadır.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek?

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren ortalama 3 iş günüdür. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Siparişlerinizin teslimatı Kargo tarafından yapılmaktadır. Siparişinizin takibini ‘Üye Girişi’ sayfasındaki ‘Sipariş Takibi’ bölümünde yapabilirsiniz.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizin durumunu ‘Üye Girişi’ sayfanızda yer alan “Sipariş Takibi” sayfasında görebilirsiniz.

“Siparişiniz Hazırlanıyor” ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.

“Ödeme Bekleniyor” ifadesi havalenizin henüz tarafımıza ulaşmadığını belirtir.

“İptal Edildi” ifadesi havale ile yapılan ödemelerde 5 gün içersinde ödemenin gelmediğini ve siparişinizin iptal edileceğini, email adresinize bunun ile ilgili uyarının gönderildiğini bildirir.

“Kargoya Verildi” ifadesi siparişinizin firmamızdan ilgili kargo firmasına verildiğini ifade eder.

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?

Kargo teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir “Ziyaret Notu” bırakacaktır. Bu durumda siparişinizi 3 gün içinde bulunduğu kargo şubesinden sizin teslim almanız gerekmektedir.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Her hangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa ‘İletişim’ sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en yakın kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz +90 539 658 69 70 no’lu telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler

Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz.

Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı için ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda bize haber veriniz.

Siparişinizdeki ürün/ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayın.

İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının ürünle birlikte gönderilmesi gerekir.