İade ve Değişim

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iade bildirim formunu doldurarak bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.

Siparişinizin sevkiyatı sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar var ise ürünü kesinlikle teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Zarar görmüş ürünü teslim almanız halinde iade işlemi yapılması mümkün olmamaktadır.

Tüketicinin, cayma hakkı kapsamında yedi (7) iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır. Almış olduğunuz ürünü tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) iş günü içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü mutlaka, ürün faturasının bir (1) nüshası ile birlikte ve ayrıca iade nedenini anlatan bir dilekçe ile iade ediniz.Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Kurumun iade faturası, kargo payı dâhil edilmeden kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanmayacaktır. Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanımdan dolayı zarar görme, tekrar satıla bilirlik özelliğini kaybetme ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilmemesi halinde ürün iade alınması ve bedelinin iade edilmesi mümkün değildir.

İç giyim alt parçaları, külot, boxer, slip, mayo, bikini vb. alt grup ürünlerin değişimi veya iadesi hijyen koşulları gereği mümkün değildir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) iş günü içerisinde ürün bedeli kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 1-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.

Ayrıca ürünün iade şartlarına uygun olması halinde değişim de yapılması mümkündür.
Değişim yaparken, almak istediğiniz ürünün model, renk ve beden bilgilerini içeren bir not yazmayı unutmayınız.

Lütfen iade veya değişim için göndereceğiniz kargolarda “e-ticaret departmanı dikkatine” ibaresini not düşmeyi unutmayınız.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecekti.